Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare



Här kan ni se vilka som anmält sig till tävlingar.
  
Stenungsundsmashen 22/2 - 23/2 Stenungsund
Filip Fällgren P15, Max 1500, Dubbel < 2000, P14, Max 1250
Ella Fällgren F11, Max 750 L, Dubbel < 2000, F12, Max 750 S
Emelie Shahan F11, Max 500 L, Dubbel < 2000, F12, Max 500 S
Edvin Thyselius P13, Max 1000 L, Dubbel < 2000, P12, Max 1000 S
Hans Thyselius Max 1000 L, Dubbel < 2000, Max 1000 S
Anton Flygare HÖ, HD > 2000 (Jakobsson) Max 2000
Viktor Jakobsson HÖ, HD > 2000 (Flygare) Max 2000
Gustav Bäcklund P15, 750 L Dubbel < 2000
Felicia Bergsgård Max 1500, Dubbel (med maja), HJ 17/20 och Max 1250
Maja Kindberg: Max 1000, Dubbel (felicia) , HJ 17/20
Casper Larsson  P11, Max 500L, P12, Max 500S
  
Safir International 19/2 - 23/2 Örebro
Viktor Johansson HE, HJ20
  
Vinterspelen 26/1 Karlstad
Kevin Lidén P14
Casper Larsson P11
Axel Wiklund P11
Kajsa Svärd F11
Linus Holmberg P14
Vincent Karlsson P11
Emelie Shahan F11
Ella Fällgren F14
Love Walkert F11
  
Daloctrofén 25/1 Töreboda
Edvin Thyselius P12, P13, H5
Anton Flygare H1, H2
  
Söderspelen 25/1 - 26/1 Borås
Viktor Johansson HS, HJ20
Filip Fällgren P14, P15
  
Pingisiaden riksnivå 18/1 - 19/1 Stockholm
Edvin Thyselius
 
Pingisiaden riksnivå 18/1 Köping
Ella Fällgren
Emelie Shahan
  
Västsvenska Mästerskapen 7/12 - 8/12
Filip Fällgren Mixeddubbel 15 med Ella Fällgren, HJ17, P15, P14
Ella Fällgren Mixeddubbel 15  med Filip Fällgren.  F12, F11
Edvin Thyselius Pass2: Pingisiaden 12, Pass3: P13
Hans Thyselius Pass 2: Veteran 50
Gustav Bäcklund P14, P15
Viktor Johansson HJ20
      
Broditpoolen 30/11 - 1/12
Filip Fällgren Dubbel, Lör: Max 1500, Max 1250, Sön: Max 1200, Max 1400
      
Stonecastle Battle 16/11 - 17/11
Edvin Thyselius P12, P13, P14
 
Ängby International 31/10 - 3/11
Viktor Johansson HE, HJ20
  
Distriktsmästerskap 9/11 - 10/11
Gunnar Nilsson H5, H6
Gustav Bäcklund P14, P15​
Maja Kindberg DD, MD​
Felicia Bergsgård DD, MD​
Jörgen SKöld H40, H50, HD50​
Edvin Thyselius P12, P13, ​
Hans Thyselius H6​
Per Häger H40, H50, HD50​
Esther Setherberg F11​
Kajsa Svärd F11, F12​
Viktor Johansson HS, HD, HJ20, MD​
Mikael Haster HS, HD, MD​
Emelie Shahan F11, F12, F13D​
Filip Fällgren H4, HJ20, HJD20, P14, P15​
Ella Fällgren F11, F12, F13D, F12 pingisiaden, F14 ​
Samuel Lindström P12​
Vincent Karlsson P9​
Casper Larsson P11, P12 Pingisiaden
Dubbelpar​
Per Häger/Jörgen Sköld HD50​
Mikael Haster/Viktor Johansson HD​
Maja Kindberg/Felicia Bergsgård DD​
Mikael Haster/Maja Kindberg MD​
Viktor Johansson/Felicia Bergsgård MD​
Ella Fällgren/Emelie Shahan F13D

 
Mölndals Höst-Trofé 19/10
Edvin Thyselius P12, P13
Hans Thyselius Max 800
  
Kia Open, Falköping  28/9
Filip Fällgren P14, P15, Max 1249
Edvin Thyselius P12, P13
Ella Fällgren F11, F12 och Poängklass
Emelie Shahan F11, F12 och Poängklass
Gustav Bäcklund P14, P15, Max 749
 
Uppdaterad: 08 APR 2018 10:59 Skribent: Jörgen Sköld

facebook

 

STÖD SKOGHALLS BTK NÄR DU SPELAR VIA SVENSKA SPEL

 

 

SBTK:S SPONSORER

 SE-logga

 

Per Häger logga

 

Sydsport logga

 

 

Stigalogga 

 

Ica supermarket Skoghall

  

 

Hur man blir sponsor till SBTK

 

besöksräknare
besöksräknare

Postadress:
Skoghalls BTK - Bordtennis
Hans Thyselius, Lindersvägen 20
66341 Hammarö

Besöksadress:
Bruksgatan 22
66330 Skoghall

Kontakt:
Tel: 0700010402
E-post: This is a mailto link

Se all info