Hoppa till sidans innehåll

Resultat klubbmästerskap 2013

28 APR 2013 13:46
Nu finns resultat från årets KM publicerade. Ungefär 80 personer deltog på ett eller annat sätt i årets KM och 40 års-jubileum. Extra stort tack till jubileumskommiteén som gjorde att tillställningen blev så lyckad! Nu laddar vi för 40 nya år...
  • Skapad: 28 APR 2013 13:46

RESULTAT KLUBBMÄSTERSKAP 2013

 

Mästarklassen:                                           

1.     Mikael Haster 

2.     Viktor Jakobsson 

3.     Fredrik Fällgren 

4.     Eric Davidsson 

5.     Jörgen Sköld

6.     Felicia Bergsgård

7.     Sven Bergsgård

8.     Johanna Fällgren

Final: Haster – Jakobsson 11-6, 11-9, 7-11, 12-10

Semi: Haster – Fällgren 11-8, 11-6, 11-8

Semi: Jakobsson – Davidsson 12-10, 11-7, 4-11, 11-7

 

Dubbel Öppen:                                                              

1.     Viktor Jakobsson/Felicia Bergsgård

2.     Jörgen Sköld/Maja Kindberg

3.     P-O Haster/Henning Tollin

4.     Mikael Haster/Lucas Claesson-Gunnarsson

 

Familjedubbel:                                                                                

1.     Magnus/Eric Davidsson

2.     Jan/Viktor Jakobsson

3.     Fredrik/Filip Fällgren

4.     Anders Persson/Ludwig Karlsson

5.     Sven/Felicia Bergsgård

6.     Filip/Hampus Nilsson

7.     Henning/Jonatan Tollin

8.     Catarina/Filip Svantesson

 

Pappaslaget:                                                                                   

1.     Fredrik Fällgren

2.     P-O Haster

3.     Peter Andersson

4.     Fredrik Gunnarsson

5.     Sven Bergsgård

6.     Lars Ekängen

 

Mammakixen:                                          

1.     Johanna Fällgren

2.     Margareta Tollin

3.     Anki Johansson

4.     Catarina Svantesson

 

Flickor-Öppna:                                        

1.     Felicia Bergsgård                          

2.     Maja Kindberg

3.     Alexandra Bergsgård

4.     Sara Ekängen

 

Pojkar 7-9:                                                         

1.     Filip Nilsson

2.     Filip Svantesson

3.     Johan Johansson

4.     Ludvig Karlsson

5.     Jesper Nilsson

6.     Viktor Trabolt

B-slutspel:

1.     Melker Johansson

2.     Axel Parsberg

3.     Marcus Johansson

4.     Filip Fällgren

5.     William Eriksson

 

Pojkar 10-12:                                         

1.     Lucas Claesson-Gunnarsson

2.     Jonatan Tollin

3.     Emil Johansson

4.     Oliver Eriksson

 

Pojkar 13-15:

1.     Eric Davidsson

2.     Henning Tollin

3.     Filip Birgersson

4.     Marcus Andersson

 

Resultat från tidigare upplagar finns via följande länk

 

 

 

Skribent: Webmaster

facebook

 

STÖD SKOGHALLS BTK NÄR DU SPELAR VIA SVENSKA SPEL

 

 

SBTK:S SPONSORER

 SE-logga

 

Per Häger logga

 

Sydsport logga

 

 

Stigalogga 

 

Ica supermarket Skoghall

  

brunskog_logga.jpg

 

Hur man blir sponsor till SBTK

 

besöksräknare
besöksräknare

Postadress:
Skoghalls BTK - Bordtennis
Hans Thyselius, Lindersvägen 20
66341 Hammarö

Besöksadress:
Bruksgatan 22
66330 Skoghall

Kontakt:
Tel: 0700010402
E-post: skoghallsbtk@hotmail...

Se all info