Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare



Här kan ni se vilka som anmält sig till tävlingar.
  
Stiga Ungdoms/Veteran/Parapoolen 13-15/3
Anton Flygare Kings Cup (Jakobsson), Max 2249p, Max 1999p, Herrar öppen
Viktor Jakobsson Max 1749p, Max 1999p, Kings cup(Flygare)
Mikael Haster Max 1999p
Hjalmar Matton P10, P11
Vilgot Hoflin P11
Gustav Bäcklund Max 750 och P14
Casper Larsson P11, P12, P13
Molly Andersson F9
Jörgen Sköld H50, HD50 (med Per Häger),Max1749
Axel Setherberg P9
Esther Setherberg F12
Vincent Karlsson P9, P10
Amanda Karlsson F8
Edvin Thyselius P13, Max 1749, P14, P12
Emelie Shahan F11, F13
Kajsa Svärd F11
Per Häger H50, HD50 (med Jörgen Sköld)
Filip Fällgren Max 1249, P15, P14, Max 1499
Ella Fällgren F11, F13
  
Kristinemarkspoolen 1/3 Kristinehamn
Hjalmar Matton P11
Samuel Lindström P14​
Vilgot Hoflin P11
Casper Larsson P11, P14
Esther Setherberg F11
Kevin Lidén Axelsson P14
Kajsa Svärd F11
Axel Wiklund P11
  
Lidköpingspoolen 29/2 Lidköping
Filip Fällgren Max 1499, P14, Max 1249
  
Senior SM 27/2 - 1/3 Söderhamn
Viktor Johansson HS (reserv), HD (med Viktor Gullbo) samt HJ20
  
Stenungsundsmashen 22/2 - 23/2 Stenungsund
Casper Larsson P11, max 500l, P12, max 500s
Felicia Bergsgård Max 1500, Dubbel (med Maja), HJ17/20 och Max 1250
Maja Kindberg Max 1000, Dubbel (med Felicia), HJ17/20
Gustav Bäcklund P15, max 750l, dubbel (med Filip F)
Viktor Jakobsson HÖ, HD (med Anton F), Max 2000
Anton Flygare HÖ, HD (med Viktor J, Max 2000
Mikael Haster HÖ, Max 2000
Edvin Thyselius P13, Max 1000l, Dubbel (med Hans), P12, Max 1000s
Hans Thyselius Max 1000l, dubbel (med edvin), max 1000s
Emelie Shahan F11, Max 500l, dubbel (med Ella), F12, max 500s
Filip Fällgren P15, Max 1500, Dubbel (med Gustav B), P14, Max 1250
Ella Fällgren F11, Max 750l, F12, Max 750s, Dubbel (med Emelie)
  
Safir International 19/2 - 23/2 Örebro
Viktor Johansson HE, HJ20
  
Hammarö Pingispropaganda 15/2 - 16/2
Kevin Lidén Axelsson P14, P15
Hanin Sedeeq F9
Assil Sedeeq F9
Axel Wiklund P11
Amanda Karlsson F9
Hjalmar Matton P10, P11, P12
Emelie Shahan F11, F12, F13
Axel Setherberg P9
Esther Setherberg F11
Kajsa Svärd F11, F12
Gustav Bäcklund P14, P15
Filip Fällgren P14,H4, H3, H5
Ella Fällgren F14,F12,F13,F11
Vincent Karlsson P10, P9, P11
Viktor Johansson HÖ, HD
Per Häger Hö, HD
Edvin Thyselius P14, P12, HD, P13, H5
Hans Thyselius HD, H5
Jörgen Sköld HÖ, H3, HD
Anton Flygare HÖ, HD
Molly Andersson F9
Axel Andersson P9
Viktor Jakobsson HD, HÖ
Mikael Haster HÖ, HD
Vilgot Hoflin P11
Casper Larsson P11, P12, P13
  
Trollungen 8/2 Trolhättan
Edvin Thyselius P12, P13, H6
Filip Fällgren P14, Max 1249, P15
Gustav Bäcklund P14 , P15 och klass 6
  
Vinterspelen 26/1 Karlstad
Kevin Lidén P14
Casper Larsson P11
Axel Wiklund P11
Kajsa Svärd F11
Linus Holmberg P14
Vincent Karlsson P11
Emelie Shahan F11
Ella Fällgren F14
Love Walkert F11
  
Daloctrofén 25/1 Töreboda
Edvin Thyselius P12, P13, H5
Anton Flygare H1, H2
  
Söderspelen 25/1 - 26/1 Borås
Viktor Johansson HS, HJ20
Filip Fällgren P14, P15
  
Pingisiaden riksnivå 18/1 - 19/1 Stockholm
Edvin Thyselius
 
Pingisiaden riksnivå 18/1 Köping
Ella Fällgren
Emelie Shahan
  
Västsvenska Mästerskapen 7/12 - 8/12
Filip Fällgren Mixeddubbel 15 med Ella Fällgren, HJ17, P15, P14
Ella Fällgren Mixeddubbel 15  med Filip Fällgren.  F12, F11
Edvin Thyselius Pass2: Pingisiaden 12, Pass3: P13
Hans Thyselius Pass 2: Veteran 50
Gustav Bäcklund P14, P15
Viktor Johansson HJ20
      
Broditpoolen 30/11 - 1/12
Filip Fällgren Dubbel, Lör: Max 1500, Max 1250, Sön: Max 1200, Max 1400
      
Stonecastle Battle 16/11 - 17/11
Edvin Thyselius P12, P13, P14
 
Ängby International 31/10 - 3/11
Viktor Johansson HE, HJ20
  
Distriktsmästerskap 9/11 - 10/11
Gunnar Nilsson H5, H6
Gustav Bäcklund P14, P15​
Maja Kindberg DD, MD​
Felicia Bergsgård DD, MD​
Jörgen SKöld H40, H50, HD50​
Edvin Thyselius P12, P13, ​
Hans Thyselius H6​
Per Häger H40, H50, HD50​
Esther Setherberg F11​
Kajsa Svärd F11, F12​
Viktor Johansson HS, HD, HJ20, MD​
Mikael Haster HS, HD, MD​
Emelie Shahan F11, F12, F13D​
Filip Fällgren H4, HJ20, HJD20, P14, P15​
Ella Fällgren F11, F12, F13D, F12 pingisiaden, F14 ​
Samuel Lindström P12​
Vincent Karlsson P9​
Casper Larsson P11, P12 Pingisiaden
Dubbelpar​
Per Häger/Jörgen Sköld HD50​
Mikael Haster/Viktor Johansson HD​
Maja Kindberg/Felicia Bergsgård DD​
Mikael Haster/Maja Kindberg MD​
Viktor Johansson/Felicia Bergsgård MD​
Ella Fällgren/Emelie Shahan F13D

 
Mölndals Höst-Trofé 19/10
Edvin Thyselius P12, P13
Hans Thyselius Max 800
  
Kia Open, Falköping  28/9
Filip Fällgren P14, P15, Max 1249
Edvin Thyselius P12, P13
Ella Fällgren F11, F12 och Poängklass
Emelie Shahan F11, F12 och Poängklass
Gustav Bäcklund P14, P15, Max 749
 
Uppdaterad: 08 APR 2018 10:59 Skribent: Jörgen Sköld

facebook

 

STÖD SKOGHALLS BTK NÄR DU SPELAR VIA SVENSKA SPEL

 

 

SBTK:S SPONSORER

 SE-logga

 

Per Häger logga

 

Sydsport logga

 

 

Stigalogga 

 

Ica supermarket Skoghall

  

 

Hur man blir sponsor till SBTK

 

besöksräknare
besöksräknare

Postadress:
Skoghalls BTK - Bordtennis
Hans Thyselius, Lindersvägen 20
66341 Hammarö

Besöksadress:
Bruksgatan 22
66330 Skoghall

Kontakt:
Tel: 0700010402
E-post: This is a mailto link

Se all info